U10 (5x5): 

  • 7 kampe garanteret (1 x fredag, 4 x lørdag, 2 x søndag)
  • Spilletid 2 x 12 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A : OB 1

Niveau B : OB 2, NGIF 1, BBB 1, TPI 2

Niveau C : NGIF 2, Lyngby BK, Virup IF, Aarslev BK 1, Thurø BK, BBB 2, TPI 3

Niveau D : OB 3, Kolding BK, HEI, Rudersdal BK, Aarslev BK 2, BBB 3, TPI 4, Aalborg KFUM (1+2)

U10 (8x8):

  • 5 kampe garanteret (1 x fredag, 3 x lørdag, 1 x søndag)
  • Spilletid 2 x 20 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A : OB 1, HEI 1, Esbjerg fB 1, Lyngby BK 1, BBB, TPI 1, ASA Århus; Brøndby IF, OKS 1

Niveau B : OB 2, Kolding BK, HEI 2, Rudersdal BK 1, Lyngby BK 2, Frederiksberg B, Sønderris SK 1, Esbjerg fB 2, Hjerting IF, B Marienlyst, Aalborg KFUM, OKS 2

Niveau C : Brede IF, Allesø GF, Herning Fremad, Aarslev BK 1, Rudersdal BK 2, Nr. Lyndelse/Søby FC, OKS 3

Niveau D : Aarslev BK 2, Sønderris SK 2

U11:

  • 5 kampe garanteret (1 x fredag, 3 x lørdag, 1 x søndag)
  • 8x8 mands
  • Spilletid 2 x 20 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A : OB 1, B.67, Hornbæk SF, Frederikssund FB 1, BBB 1, Brøndby IF 1, Hellerup IK, Lyngby BK (1+2), Brande IF 1, B Marienlyst

Niveau B : OB 2, Aabyhøj IF, Brøndby IF, FC Skanderborg 1, Ubberud IF 1, Frederikssund FB 2, Løjt IF 1, BBB 2, Brøndby IF 2, Rødekro IF 1, Sønderris SK, Tommerup BK, BK FIX 1, FC Nakskov, Støvring IF, AB Tårnby 1, Aabyhøj IF 1

Niveau C : OB 3, FC Skanderborg 2, Gilleleje FK, Ubberud IF 2, Frederikssund FB 3, Nyborg G&IF, BBB 3, Broager UI, BK FIX 2, Jægersborg BK 1, Brande IF 2, AB Tårnby 2, Sædding Guldager

Niveau D : Løjt IF 2, Rødekro IF 2, Haarby BK, Jægersborg BK 2, Kerteminde BK, OKS, Thurø BK, Aabyhøj IF 2

U12:

  • 5 kampe garanteret (1 x fredag, 3 x lørdag, 1 x søndag)
  • 8x8 mands
  • Spilletid 2 x 25 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A : OB 1, Frederiksberg BK 1, Ølstykke FC 1, Sædding Guldager 1, Aabybro IF 1, Vanløse IF (1+2), Holbæk B&I 1, Brøndby IF 1, Vinding SF, Tommerup BK, Thisted FC, Roskilde KFUM 1

Niveau B : OB 2, Frederiksberg BK 2, FA2000, FC Skanderborg 1, Svenstrup-Godthåb IF 1, Ølstykke FC 2, Farum BK 1, Sædding Guldager 2, Aabybro IF 2, Holbæk B&I 2, Nyborg G&IF 1, Brøndby IF 2, TPI 1, Randers Freja 2, Gauerslund IF 1, Roskilde KFUM 2, FC Nakskov 1, Taastrup FC 1, Støvring IF 1, B1973 Herlev 1

Niveau C : Vinding SF, FC Skanderborg 2, Ølstykke FC 3, Værløse BK, Farum BK 2, Bramdrupdam GIF, OB 3, Aabybro IF 3, FA2000, Avarta, Høsterkøb Fodbold (HF2000), Dalum IF 1, Gauerslund IF 2, Ringe BK 1, Jylliinge FC 1, Støvring IF 2, Vindinge BK 1, Årslev BK

Niveau D : Frederiksberg BK 3, Svenstrup-Godthåb IF 2, Sædding Guldager 3, Vindinge BK 2, Holbæk B&I 3, Nyborg G&IF 2, Hareskov IF, TPI 2, Dalum IF 2, Gauerslund IF 3, Ringe BK 2, FC Nakskov 2, Taastrup FC 2, Jyllinge FC 2, B1973 Herlev 2

 

Tilmeld dit hold eller hør nærmere på chno@ob.dk

EmediateAd