U10 (5x5): 

  • 7 kampe garanteret (1 x fredag, 4 x lørdag, 2 x søndag)
  • Spilletid 2 x 12 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A : OB 1

Niveau B : KB 1, FC Nakskov, FC Holte 1

Niveau C : OB 2, FC Holte 2, Esbjerg fB 2

Niveau D : KB 2

U10 (8x8):

  • 5 kampe garanteret (1 x fredag, 3 x lørdag, 1 x søndag)
  • Spilletid 2 x 20 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A : OB 1, Greve Fodbold 1, B1903, Overlund GF, Holbæk B&I 1, Næstved IF 1, Esbjerg fB 1

Niveau B : Greve Fodbold 2, BSV af 2016, Kolding IF, Sønderris SK, FC Nakskov, Lyngby B 1, Lyngby B 2

Niveau C : OB 2, Holbæk B&I 2, Næstved IF 2, Vanløse IF

Niveau D : Ramløse IF

U11:

  • 5 kampe garanteret (1 x fredag, 3 x lørdag, 1 x søndag)
  • 8x8 mands
  • Spilletid 2 x 20 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A : OB 1, ASA Aarhus 1, Aarslev BK 1, Hobro IK 1, Hvidovre IF 1, HEI 1, Aalborg KFUM 1, Støvring IF 1, Akademisk Boldklub 1, Taastrup FC 1

Niveau B : OB 2, Aarslev BK 2, Haslev FC 1, BK FIX 1, KB, Ry Fodbold 1, Vojens BI, ASA Århus 2, Hvidovre IF 2, Stensballe IK, Faxe BK, Hørsholm-Usserød 1, Hammerum IF, Akademisk Boldklub 2

Niveau C : Haslev FC 2, BK FIX 2, Ry Fodbold 2, Hobro IK 2, Kolding Boldklub, HEI 2, IF Lyseng, Virup IF, Ringe BK 1, Ringe BK 2, Alsønderup, KB, Hørsholm-Usserød 2, Aalborg KFUM 2, Støvring IF 2, Lystrup IF, Taastrup FC 2

Niveau D : OB 3, Aarslev BK 3, ASA Århus 3, SSV Højfyn, Hvidovre IF 3

U12:

  • 5 kampe garanteret (1 x fredag, 3 x lørdag, 1 x søndag)
  • 8x8 mands
  • Spilletid 2 x 25 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A : OB 1, Hvidovre IF 1, Aalborg KFUM 1. Ledøje-Smørum Fodbold 1

Niveau B : Nøvling FK, Frederiksberg B, Hvidovre IF 2, Støvring IF 1, B1903 (1), Rudersdal BK 1, Ledøje-Smørum Fodbold 2

Niveau C : OB 2, Haarby BK, KB, Hvidovre IF 3, Støvring IF 2, Lundtofte Boldklub, B1903 (2), Aalborg KFUM 2, Jerne IF, Rudersdal BK 2

Niveau D : Hvidovre IF 4, Støvring IF 3, Aalborg KFUM 3, Rudersdal BK 3, Ledøje-Smørum Fodbold 3

 

Tilmeld dit hold eller hør nærmere på chno@ob.dk

EmediateAd