U10 (5x5): 

  • 7 kampe garanteret (1 x fredag, 4 x lørdag, 2 x søndag)
  • Spilletid 2 x 12 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A :  B Marienlyst 1, Ringsted IF (Blå), IF Lyseng, Tårnby FF 1

Niveau B : OB 4, Randers Freja, Lystrup IF 1, BFC Lundegården 1, B Marienlyst 2, Ringsted IF (Hvid), SFB, Tårnby FF 2, Grindsted GIF 1, GVI

Niveau C : GVI, Frederikssund FB 2, BFC Lundegården 2, Lystrup IF 2, Aarslev BK, Stautrup IF, BK FIX 1, Dianalund IF, Tårnby FF 3, Grindsted GIF 2

Niveau D : Frederikssund FB 3, BFC Lundegården 3, BK FIX 2, Raklev GI, Grindsted GIF 3

U10 (8x8):

  • 5 kampe garanteret (1 x fredag, 3 x lørdag, 1 x søndag)
  • Spilletid 2 x 20 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A : OB 1, Hadsten SK 1, B1908, Silkeborg IF, Hvidovre IF 1, Aarslev BK, Raklev GI, SFB, B73 Herlev 1, BK Friheden 1, GVI

Niveau B : OB 2, Frederikssund FB 1, Hjerting IF, Hvidovre IF 2, Stautrup IF, Jelling FS 1

Niveau C : Hadsten SK 2, B Marienlyst, Jelling FS 2, B73 Herlev 2, BK Friheden 2

Niveau D : OB 3

U11:

  • 5 kampe garanteret (1 x fredag, 3 x lørdag, 1 x søndag)
  • 8x8 mands
  • Spilletid 2 x 20 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A : OB 1, Hammerum IF 1, Horsens FS 1, Næsby BK 1, OKS 1, Roskilde KFUM, BBB 1, HEI 1

Niveau B : OB 2, Ballerup-Skovlunde 1, FA2000 1, Bredballe IF 1, Vorup FB, Fremad Amager, Horsens FS 2, Ringe BK 1, OKS 2, HEI 2, Sønderris SK 1, Kastrup KB 1, Holbæk B&I

Niveau C : Ballerup-Skovlunde 2, Dalum IF, FA2000 2, Bredballe IF 2, Gundsølille Fodbold, Næsby BK 2, OKS 3, BBB 2, Rudersdal BK 1, Kastrup KB 2

Niveau D : OB 3, Hammerum IF 2, Ringe BK 2, HEI 3, Rudersdal BK 2, Sønderris SK 2, Kastrup BK 3, Åbyhøj IF, Svogerslev BK

U12:

  • 5 kampe garanteret (1 x fredag, 3 x lørdag, 1 x søndag)
  • 8x8 mands
  • Spilletid 2 x 25 min
  • Fri udskiftning
  • Straffespark efter hver kamp (alle mand sparker)

Niveau A : OB 1, KB 1, BBB, AB 1, SFB 1+2, Brande IF 1, Sundby BK 1, Taastrup FC 1, IF Lyseng 1

Niveau B : Fremad Amager, Hvidovre IF, Tommerup BK, KB 2, Vejgaard Boldklub, SFB 3+4, Nyborg G&IF 1, Kerteminde BK 1, Tårnby FF 1, Herning Fremad 1, Frederikssund FB 1, Taastrup FC 2, IF Lyseng 2, B73 Herlev 1

Niveau C : OB 2, Assens FC, Nyborg G&IF, Skælskør B&I (1+2), AB 2, Nyborg G&IF 2, SFB 5, Brande IF 2, Sundby BK 2, Tårnby FF 2, Vindinge BK, Herning Fremad 2, Frederikssund FB 2

Niveau D : Kerteminde BK 2, Tårnby FF 3, Frederikssund FB 3, Tastrup FC 3, B73 Herlev 2

 

Tilmeld dit hold eller hør nærmere på chno@ob.dk

EmediateAd