U13 (8x8):

  • 5 kampe garanteret (1 x fredag, 3 x lørdag, 1 x søndag)
  • 8x8 mands
  • Spilletid 2 x 25 min
  • Fri udskiftning

Niveau A: Glamsbjerg IF 1, Skælskør B&I 1

Niveau B: Sanderum BK, Hellerup IK, KB-Hvid, Helsted-Fremad 1

Niveau C: Kjøbenhavns Boldklub, SFB (Svendborg), Roskilde KFUM B 2, KB-Blå, Glamsbjerg IF 2, Helsted-Fremad 2, Stjernen BK, Gladsaxe-Hero, Nivå-Kokkedal, Rosenhøj BK

Niveau D: Aabenraa BK 2, KB, Skælskør B&I 2, Marstal IF

U13 (11x11):

  • 4 kampe garanteret (1 x fredag, 2 x lørdag, 1 x søndag)
  • 11x11 mands
  • Spilletid 2 x 25 min
  • Fri udskiftning

Niveau A : Ledøje-Smørum, FC Fredericia, IF Lyseng 1, Herning Fremad 1, Karlslunde IF, FSH Fodbold, Ballerup-Skovlunde Fodbold, VSK Aarhus, Vejgaard B 1, Gladsaxe-Hero

Niveau B : Aabenraa BK 1, SFB (Svendborg), Roskilde KFUM B 1, VSK Aarhus, FC Fredericia 2, Værløse BK, Hjortshøj-Egå

Niveau C : IF Lyseng 2, Herning Fremad 2, Vindinge IF, Assens FC, Vejgaard B 2, Værløse BK, Nyborg G&IF, Horsens FS 1

Niveau D : VSK Aarhus 2, Horsens FS 2

U14:

  •  4 kampe garanteret (1 x fredag, 2 x lørdag, 1 x søndag)
  • 11 x 11 mands
  • Spilletid 2 x 35 min
  • Fri udskiftning

Niveau A : FA2000, OB 1, Raklev G&I, FS Holstebro

Niveau B : Vellinge IF 1 (S), Vejle B, Taastrup FC, Hadsten SK, Horsens FS 1, Frederiksberg B

Niveau C : BK Stjernen, Vellinge IF 2 (S), FA2000, SSV Højfyn, EGB, OB 2, Værløse BK, Horsens FS 2, Ballerup-Skovlunde Fodbold, AB, Vejen SF, Årslev BK 1

Niveau D : Hvidovre IF, Årslev BK 2

U15:

  • 4 kampe garanteret (1 x fredag, 2 x lørdag, 1 x søndag)
  • 11x11 mands
  • Spiletid 2 x 35 min
  • Fri udskiftning

Niveau A : B.93 - 1, Sundby BK 1, Nyborg G&IF 1

Niveau B : Union, Sundby BK 2, Tåsinge/SFB

Niveau C : FC Skanderborg 1, B.93 - 2, TMG, Aalborg Chang, VSK Aarhus

Niveau D : Stabæk IF (N), FC Skanderborg 2, Brønderslev, Nyborg G&IF 2

U16 & U17:

  •  4 kampe garanteret (1 x fredag, 2 x lørdag, 1 x søndag)
  • 11 x 11 mands
  • Spilletid 2 x 40 min
  • Fri udskiftning

Niveau A : Karlslunde IF

Niveau B : Karlslunde IF, Snekkersten IF 1

Niveau C : Billund IF, Snekkersten IF 2

Niveau D :

 

Tilmeld dit hold eller hør nærmere på chno@ob.dk

EmediateAd