U13 (8x8):

  • 5 kampe garanteret (1 x fredag, 3 x lørdag, 1 x søndag)
  • 8x8 mands
  • Spilletid 2 x 25 min
  • Fri udskiftning

Niveau A: Hørsholm-Usserød

Niveau B: Krogsbølle FK, Otterup B&IK, Tåsinge FB, OB 1, Vejle B, B.93 1

Niveau C: Melby-Liseleje IF, Ballerup-Skovlunde Fodbold 1, OB 2, Raklev GI 2, FA2000, B.93 2, SFB 2

Niveau D: Ballerup-Skovlunde Fodbold (2 + 3), OB 3, Sædding Guldager 3

U13 (11x11):

  • 4 kampe garanteret (1 x fredag, 2 x lørdag, 1 x søndag)
  • 11x11 mands
  • Spilletid 2 x 25 min
  • Fri udskiftning

Niveau A : VSK Aarhus, FA 2000 (1), Tommerup BK, Frederiksberg B, Sædding Guldager 1, Hørsholm-Usserød (HUI), SFB 1

Niveau B : FA 2000 (2), VSK Aarhus, Otterup B&IK, Sorø Freja, Greve Fodbold, Sædding Guldager 2, Raklev GI 1, Esbjerg fB, AB

Niveau C : Fuglebakken KFUM, VB Nyborg, Kastrup B, Randers Freja

Niveau D : 

U14:

  •  4 kampe garanteret (1 x fredag, 2 x lørdag, 1 x søndag)
  • 11 x 11 mands
  • Spilletid 2 x 35 min
  • Fri udskiftning

Niveau A : Roskilde KFUM 1, Rosenhøj BK, Nyborg G&IF 1, Vanløse IF 1

Niveau B : Roskilde KFUM 2, FA2000, BK Skjold, Helsted-Fremad IF, B73 Slagelse, Helsinge Fodbold 1, Himmelev Veddelev BK, Brøndby IF, Vanløse IF 2, SSV Højfyn, Aalborg Chang, Køge FC, Vejen SF 1

Niveau C : Velebit KF (S), B.93, Tåsinge FB, Esbjerg fB, Nyborg G&IF 2, SUB Sønderborg, B Marienlyst, IK Rosendal, OKS

Niveau D : Helsinge Fodbold 2, Stabæk IF (N), Helsted-Fremad IF, Vejen SF 2

U15:

  • 4 kampe garanteret (1 x fredag, 2 x lørdag, 1 x søndag)
  • 11x11 mands
  • Spiletid 2 x 35 min
  • Fri udskiftning

Niveau A : Karlslunde IF 1, Brøndbyernes IF (1+2), Allerød Fodbold 1

Niveau B : Fulton, OB, Karlslunde IF 2, Nr. Lyndelse/Søby FC, Farum BK

Niveau C : Ringkøbing IF, VRI, Allerød Fodbold 2

Niveau D : Karlslunde IF 3

U16 & U17:

  •  4 kampe garanteret (1 x fredag, 2 x lørdag, 1 x søndag)
  • 11 x 11 mands
  • Spilletid 2 x 40 min
  • Fri udskiftning

Niveau A : Allerød FK 1

Niveau B : Hjerting IF 1; BK Skjold, Tårup IF, Hedensted IF

Niveau C : Jægersborg BK, Hjerting IF 2, Allerød FK 2

Niveau D : Røde Stjerne (Roskilde), FC Horsens, Billund IF

 

Tilmeld dit hold eller hør nærmere på chno@ob.dk

EmediateAd